wz
Navštivte náš nový web - www.terraignota.cz!
Terra Ignota
Hlavní stránka
Kapela
Koncerty
Aktuality
Historie
Diskografie
Fotogalerie
MP3
Video
Objednávka CD
Texty
Kontakt
Pořadatelům
Odkazy
Vaše vzkazy
Chci dostávat info o novinkách!

AKTUALITY:

 


TERRA dokončila nahrávání nového CD
12. 10. 2017


Oficiální prohlášení:

Přední alternativní soubor TERRA IGNOTA z Prahy vydává bezmála po 15 letech své další album. Po "Profilu ELF" nyní (konečně) vydává minialbum "Hlídám si vzdech". Tato deska obsahuje pět nově natočených treků + jeden vzpomínkový na dobu před 25 lety, který je současně holdem zesnulému basistovi Láďovi Pražákovi, takto zakládajícímu členovi kapely.

Deska byla natočena ve studiu "Hostivař" Zdeňka Šikýře ve dnech 5. až 7. října 2017, a to v neměnném obsazení, ve kterém TERRA IGNOTA hraje již více jak 15 let:

Otomar "Kolben" Klodner - kytary, zpěv; Dana Janovská - klávesy, zpěv; Zdeněk "McQuack" Rampa - bicí; Petr Dvořák - baskytara.

Na desce se podíleli i hosté Pavla Čornejová - viola a Jiří "Picek" Fryc - flétna.

Slavnostní křest desky proběhne 4. 12. 2017 v pražském klubu Vagon.
CD vydává alternativní brněnské vydavatelství Ears&Wind Redcords .

¤

 


Vydařené Magorovo Vydří u Skaláka v Meziříčku
10. 7. 2017

Letošní vstup do léta u Skaláka se nám konečně vyvedl, a to excelentně! Po minulém smolném setu (6. 7. 2015 = viz níže) i předchozích ročnících, kdy nám potíže působily technika či ne zcela příznivé počasí, se tentokrát zadařilo dokonale. Lidi natěšení, báječnej zvukař - střihli jsme to bez zvukovky! - vše do sebe zapadalo, takže středeční program jsme zahájili bezchybně a za velice příznivých reakcí. Pravda, lidí bylo letos méně než obvykle, to však na pohodě neubralo vůbec nic :-)

I následující sety (viz program) byly vydařené, program měl spád - i Umělá hmota byla tentokrát "uřiditelná" a nepřetahovala jako obvykle, takže bubnující McQuack měl šanci přežít svůj troják (ještě s úháčkama a závěrečným Sladkým koncem) ve zdraví. No, a opravdu přežil... :P

¤

 

Undrground party vpravdě pekelná!
22. 6. 2017

V úterý večer jsme společně se spřáteleným BBP - podzemním orchestrem vystoupili na scéně Unijazzu, v břevnovském sálku U Kaštanu. Díky rekordní venkovní teplotě to uvnitř byl skoro očistec - kromě jednoho otevřeného byla všechna ostatní okna pečlivě zakryta těžkým závěsem. Pravda, pro zvukaře ideální prostor k výtečnému ozvučení, čehož místní tonmister využil dokonale (POCHVALA!), leč pro vše ostatní to bylo špatně:

Vzduch žádný, teplota stoupala každým nadechnutím nepočetného diváctva i zúčastněných muzikantů, takže obdiv patřil klávesistce BBP v nejvyšším stupni očekávání, která tuto zkoušku výdrže zvládla na jedničku, vše odehrála v pohodě a po koncertě ještě "odjížděla celá"... Zato ve finále setu TERRY IGNOTY už po dechu lapali všichni a závěrečnou Tak už mě zase vezou do Bohnic radostně uvítali, načež bystře prchli do parku nebo do zahradní restaurace. Balení bylo tentokrát fakt za trest!

Už abychom byli slavní a měli realizační team, nebo aspoň dva bedňáky... :P

¤

 

A hurá do roku 2017 :-)
3. 4. 2017


Bubeníkova pooperační rekonvalescence byla natolik úspěšná, že TERRA IGNOTA zahájíla tuto sezónu v sobotu 18. března 2017 v německém Mühlhaimu coby support spřátelené formace ToJa v rámci jejich show 20 Jahre ToJa von "zart bis hart". Večer se vydařil náramně a ke všeobecné spokojenosti, TERRA vyvolala u místních neskrývaný zájem i spokojené úsměvy na tvářích!  :-))

 

Máte-li zájem o vystoupení Terry Ignoty, ozvěte se - určitě se domluvíme!
¤

 

Vynucená pauza
28. 11. 2016

Bubeník Zdeněk McQuack bude v půli prosince absolvovat operaci, takže nejméně do konce ledna TERRA IGNOTA vystupovat nebude. 

 

6. 8., HLUZOV u Hranic na Moravě = vydařený restart!
8. 8. 2016

Obnovení koncertní činnosti po nechtěné pauze nemohlo být lepší! Veliký dík patří zejména pořadateli - až na brutální časový skluz Tonda Červen vše ostatní zvládl na jedničku! Neméně významnou pochvalu zaslouží ta část vytrvalého publika, která vydržela přes postupující chlad i po  půlnoci a náš set sledovala s nadšenými reakcemi - takovým fans se hraje jako za odměnu! Tož ogaři a děvčice, 3x thanx a budeme se těšit na příští ročník :-))

 

29. 7., POPOVICE = odřeknuto...
14. 7. 2016

Bubeníkova indispozice ze závěru června se bohužel nepříjemně protahuje - v jejím důsledku jsme nuceni odřeknout vystoupení na vodní tvrzi v Popovicích u Postupic. Zdenkovi přejeme, aby se brzo uzdravil a všem ostatním se tímto omlouváme. Zdraví je samozřejmě přednější...                                     ¤

 

TŘI PODOBY ROCKU – 16. 11. 2015, RC Vagon
1. 9. 2015

Na předsváteční pondělí po třetím listopadovém weekendu si rezervujte večer pro návštěvu neobyčejného koncertu - v centru Prahy poprvé zahraje v české premiéře německá kapela ToJa z Frankfurtu nad Mohanem. Její melodický rock-metal s výrazným zpěvem frontmana Tommyho Rinna mohli už opakovaně ocenit nejen posluchači pražského rádia BEAT, ale po celém světě! Svými doposud čtyřmi vydanými CD totiž ToJa postupně výrazně boduje doslova po celém světě - např. v Japonsku, Jižní Americe, ale i doma v Německu. Více než 17 let se po svém zformování (z původních seskupení Deep Throat, SYDER a dalších) uzamykala ve studiích, aby na podzim 2013 vyrazila i na koncertní pódia. A že to studioví muzikanti dokážou rozpálit i live, o tom není pochyb!

Hostitelem německých přátel tentokrát bude domácí TERRA IGNOTA a koncert doplní spřízněná pražská skupina FAUST. Lze proto očekávat velice zajímavou kombinaci žánrů i přátelskou atmosféru, která o podzimní noci má aspiraci oslovit a potěšit doslova každého z návštěvníků.

Neváhejte! :-)) _____________________________________________________________________

22. 11. 2015

Pro ty, kteří zaváhali a koncert nenavštívili, mám smutné sdělení: přišli jste o snad nejlepší koncert TERRY IGNOTY i FAUSTA v historii těchto kapel! Atmosféra byla celý večer vynikající, špičkové nazvučení a německá ToJa? Dali do svého setu doslova vše.
Víc ani netřeba dodávat. --- Pokud jste chyběli, vaše mínus :-| 

 

Skalákův mlejn - "Magorovo  Vydří", NE 5. 7. 2015
6. 7. 2015

Tentokrát vše směřovalo k překonání teplotních rekordů letošního léta, nicméně u Skaláka to až tak šílené nebylo - tam vládla obvyklá pohoda.

Jenže průběh našeho setu byl podivuhodný: při druhém songu (Tango) se rozjařený, silně kymácející opilec přiblížil k pódiu a nenapadlo jej nic famóznějšího než padnout svou vyduněnou palicí na hranu železných schodů, vedoucích nahoru na pódium. Výsledek: jeho cca pětiminutové bezvědomí, tržná rána kolem 10 cm s hojným krvácením = my jsme logicky byli nuceni přestat – a to zdaleka ne poprvé! Zachránci volali ZS a opilé krvácející hovado mezitím přivedli k vědomí, které se postupně probralo, zvedlo a že prý bude tancovat dál! Paxi to onen blb rozmyslel a prý půjde “na vzduch” – za pomoci dvou až tří samaritánů se odkymácel k silnici, kde jsme předpokládali zásah záchranky. Na pokyn pořadatele jsme tedy po čtvrthodinové pauze pokračovali... no, odehráli jsme jen dva kusy a zase nás utípli – záchranka konečně přijela a vjela přímo do areálu (ač opilec byl mimo) a že prý musí mít klid k zásahu. No dobrá, dalších nejméně 10 minut přihlížení :-( To ale nebylo vše – jakmile pořadatel znova zavelel HREJTE a jen jsme začali další kus, zvukař nás křikem do monitorů opět odřízl! Záchranáři totiž zraněného jali; ten u sebe neměl žádné doklady a jméno ani bydlisko statečně neprozradil, načež jim prchl. Taxe pátralo jako ve Vrchní, prchni: “Zná ho někdo?” – Neznal. Divné, pod pódiem ho při oživování několik lidí oslovovalo “Milane” a vědělo se, že je ze Znojma... Dalších 10 minut f prdely :-(( Konferující Franta “Čuňas” Stárek to okomentoval “měli jsme mu ji ubalit ještě jednu, aby lehl – a byl by klid”. Pak ještě stačil sdělit, že nasraní záchranáři povolali policii, takže fraška ještě nekončí :-((( Další pokus o pokračování: Bavorský hiasl + klasický zavírák Bohnice – v jejich polovině pomalu kolem projela PČR. Obava, že nás nenechají dohrát ani tenhle závěrečný song, se však nenaplnila. K jejich cti nutno napsat, že nás ochránili tak, že pomáhali mimo areál. Zaplať pámbu!

Nějak u Skaláka nemáme štěstí. Minule nás konferující Čunas kvůli časovému skluzu (námi nezaviněnému!) hnal z pódia po šesti kouscích, tentokrát to nebylo vůbec o nic lepší - i když nás mnozí ujišťovali, že náš rozdrobený set byl (1) statečný a (2) vynikající... no, my jsme takový pocit ad (2) ani moc neměli, nebyl ani čas se pořádně rozehrát :-|

Tak snad příště.

A proto vzkaz těm příštím divákům: Když neumíte chlastat, tak to nedělejte!

 

Poslední únor: Na Slamníku - Šumákovka *60!

1. 3. 2015

Martin připravil své manželce velkolepý večer - hudební sál včera praskal ve švech, vůkol pohoda a velice dobrá nálada, pivo i guláš nadmíru výtečné, jen kdyby toho kouře mohlo být méně...

TERRA IGNOTA to tentokrát napálila docela zostra, naše vystoupení se docela povedlo - tedy až na malé technické výpadky (napřed zvukařův nepřevádějící jack linky z kláves, poté opilcem na pódium dopadlým deklasován mikrofon u Otova comba...) a příznivý ohlas nás velice potěšil.

Jediná věc se lehce nezdařila: těsně po skončení našeho setu přišel na pódium sympatický ogar a chtěl s námi sjednat koncert v Blatné. No, nevybral si ideální dobu - při potřebě rychlé výměny kapel opravdu nebyl čas na vyjednávání. Ota jej napřed přesměroval k McQuackovi, jenž ten toho měl k balení nejvíc! Proto přislíbil, že jakmile bude hotov, určitě se domluvíme. – Když bylo sbaleno a naloženo, hocha z Blatné ale nevidno :-| a marně jsme po něm společně pátrali... Proto VZKAZ DO BLATNÉ: moc rádi se tam rozjedeme, takže použij některý z kontaktů --- určitě se domluvíme :-)

 

Večerní kavárna Souterrain, 27. 10. 2014: Cože, 60...? ...ale jděte!


Vážení a milí přátelé, mně nejdražší lidé, kamarádi i příznivci!

Z celého srdce děkuji za atmosféru, kterou se vám společně povedlo vytvořit při oslavě mých (nedožitých) 60. narozenin – ty pravé a skutečné budou až po půli listopadu; akci jsem uspořádal předčasně z důvodu příjezdu rodiny mé milované dcerky Terky z Anglie s celou rodinou.

Své úžasné kapele děkuji za sadu darů, kterými mně obšťastnili; tentýž dík ale patří všem, kteří nejen darovali leccos zajímavého, příjemného a užitečného, ale i těm, kteří mne potěšili jen svou osobní přítomností. Moc si toho vážím! Všem vám proto přeju, abyste při jakékoliv oslavě svého jubilea zažili to, co poslední říjnové pondělí na Vinohradech já...

S vřelými díky Zdenek McQuack, bubeník & oslavenec
¤

 

Svatební koncert U Labutě :-)

23. 8. 2014

Jaksi se stalo tradicí, že když je v bubeníkově rodině svatba, TERRA do tého jde taky.

Nejinak tomu bylo včera v krčské restauraci U Labutě. Aby na poměrně malém pódiu nevznikla pověstná trma-vrma, aby spád programu neutrpěl dlouhými přestavbami a vůkol vládla pohoda, bylo již předem domluveno s vystupující kapelou Repete zapůjčení téměř veškeré aparatury a se zaskakujícím bubeníkem Tomášem Suchomelem i kompletní bicí soupravy. Díky tomu náš půlhodinový set bez problému navázal na předchozí výtečnou produkci kolegů. - Ačkoliv naše vystoupení mělo být překvapením, platilo i zde, že v Čechách se vše vykecá :-) ... a tak spíš zavládlo očekávání, jak bude reagovat těch pár svatebčanů  nezasvěcených či naší produkce neznalých.

No, klobouk dolů - v takhle úžasné atmosféře jsme nehráli už dlouho! Snažili jsme se v poměrně malém prostoru hrát pokud možno decentněji než obvykle... a jásali všichni bez rozdílu: staří, mladí i ti nejmladší, domácí i hosté ze zahraničí, zkrátka všeobecný úspěch a skvělá nálada. Prostě oboustranná spokojenost :-))

Takže velikánský dík všem zúčastněným i kamarádům z Repete. Klidně si s nimi střihneme další koncert, pokud by někdo projevil zájem - překvapivě to jako příjemný kontrast fungovalo báječně.

 

Jó, na tvrzi - tam je pohoda...!

30. 7. 2014

Po několika kapelních smolných letech, kdy termín oslav narozenin páně dr. Otty Sepla (i hradního pána z Popovic u Postupic) tvrdě kolidoval s našimi dlouhodobě sjednanými jinými akcemi - a naposled loni, kdy naši účast lstivě překazila hnusná ošklivý nepěkné, až nezvladatelná bolest bubeníkovo zad (vono mít za bicími zlomený paragraf není nic hezkýho ke koukání a už vůbec ne k poslechu...) se letos náš set na vodní tvrzi u popovického rybníka vyvedl nááááramně!

Po více než tříměsíční koncertní pauze jsme byli natěšeni jak malí Jardové! I line up nám byl velice příznivý: předchozí kapela, skvělí Skalingrad United, svou produkci skončili před pátou odpolední, pak následovala vernisáž Fumasových děl a komentovaná prohlídka staré tvrze. Po sedmé večer byli přítomní sice občerstveni (nově v přízemí), ale muzikálně jaksi vyprahli - a tak se na naše vystoupení do sálu v patře vypravila drtivá většina přítomných.

To bylo oproti našim zdejším koncertům v letech minulých vítanou a osvěžující novinkou. Předchozí účinkování TERRY IGNOTY se totiž většinou odehrávala "v hodinách mezi psem a vlkem", kdy početnost obecenstva i jeho koncentrovanost se zdála bližiti se limitně k nule. Pravda, někteří z doslova exhumovaných jedinců projevovali úžasné nadšení až uhranutí, umocněné naší speciální světelnou show = zpravidla venku zuřila letní bouře a mystické osvětlení 'nebeským stroboskopem' jsme vychytávali takřka s železnou pravidelností... :-))

Tentokrát byl za okny slunečný, ale dusný letní podvečer a všici, kdo se do sálku dostavili, pozorně poslouchali. Reagovali většinou více než nadšeně - to nás popohánělo ke stále lepším výkonům, lidi byli ještě nadšenější, my jsme taky přitlačili... zkrátka jakési energetické perpetuum mobile! Prostě nááádhera - kdo to nezažil, nepochopí. Takovýto jev ale vzniká výhradně v přátelském prostředí, kde jsou všichni vůkol naladěni vesměs přátelsky a nekonfliktně - a to na vodní tvrzi bývá ne pravidlem, lébrž železným zákonem: blbové, prudiči a joudové se tam prostě nevyskytují.

Za to vše patří hradnímu pánovi, dr. Ottovi Seplovi i jeho početnému undergroundovému bandu zvanému BBP - podzemní orchestr hold a neskonalý dík. VIVAT!!  

 

Moniovky v dejvické Nádražce

6. 4. 2014

TĚŠILI JSME SE. Už přípravy před začátkem ale začaly signalizovat něco neblahého: quasizvukař, zaskakující za toho opozdivšího se, napřed zapojoval basové kombo do linky snad čtvrt hodiny, nadto v nelidsky krkolomné pozici. Při návratu k pultu dal v uličce mezi židlemi takovou držku, že bylo s podivem, že to bylo bez následků. Inu - opilci mají víc štěstí než rozumu...

Jasno bylo, když dopadl za pult. Zvukovka se nekonala - žádná škoda, původní nastavení fungovalo a úvodní otvírák zněl kupodivu velmi zdařile. Jenže jaxe opilé hovado pomalu probíralo, úměrně tomu se zhoršoval zvuk. Nevím, jak v sále, ale od třetí písničky to na pódiu bylo čím dál horší. Neustálá zpětná vazba, hučení a jiné zvuky jak v parní mlátičce, kytara zcela ztratila konkrétní zvuk a vůkol se linul pouze zvukový bordel, šlapák pro jistotu do PA nešel vůbec :-(  Vrcholem zvukové popravy našeho setu byly mohutné erupce hukotu i zpětných vazeb v pauze před Elefantmannem - jenom kretén dokáže vygenerovat  takovou zvukovou zrůdnost ve chvíli, kdy kapela nevyluzuje jediný tón! Není divu, že jsme začínali snad na třetí pokus... a po skončení songu jsme se domlouvali, zda večer  neokořeníme vraždou!

Poté se zvuk začal značně vylepšovat = dorazil kmenový zvukař. Rozhozená kapela se už těžko mohla koncentrovat k plnému výkonu v obvyklém nasazení i kvalitě. ~ Osobně mohu potvrdit nebetyčný rozdíl mezi ozvučením pódia první a druhé kapely. Kromě TERRY jsem zaskakoval u Sladkého konce - a tam už zvuk byl v poho.

Poučení na závěr? Nádražka je velmi specifický prostor s publikem většinou velice vstřícným. Kvalita místních zvukařů však má propastné rozdíly (to už víme léta jak s TERROU, tak i s Umělou hmotou) a je to jako střelba na pohyblivý cíl v mlze. Jestliže je zvukař ready, koncerty tam mají výbornou atmosféru. Pokud ale "Tonmister" nemá svůj den a navíc se namaže jako ruský mužik, je nejlépe slézt z pódia a jít se vožrat taky!

Bye, McQ ¤

 

Jak dopadl večer "Oťasovo 50"? Báááječně!

16. 2. 2014

Avizovaný narozeninový rej TERRY IGNOTY v radlické hospůdce s dobrou pověstí :-)  se vyvedl neobyčejně! Kromě skupiny oslavenců, kteří zahráli doslova v životní formě, gratulovalo akustické trio Hádek, Kavlík & Kolben alias "Dlouhý, Široký + Ostrozraký" s doprovodem části dámského vokálního sboru Cantarina, proběhla tradiční zkrácená tombola a večer uzavřela výtečná kapela Blues Jade. ~ Nepřehlédnutelný Ota Kolben -  frontman, oslavenec a organizátor celého večera jen zářil: vše se povedlo na jedničku! Díky všem, kteří se zúčastnili, atmosféra byla úžasná. Jen více takových akcí...!

 

STARŠÍ i NEJSTARŠÍ ZPRÁVY (výběr):

  • Inovace a rozšíření archivu mp3 ~ (21. 7. 2010) Dosavadní záznamy pěti ukázek tvorby kapely (nízká kvalita, provedení mono) jsou nahrazeny "em-pé-trojkami" nejvyšší kvality a samozřejmě ve stereo-verzi. A nejen to = přibyly další čtyři písně TERRY IGNOTY! To už opravdu stojí za poslech  :-))

  • Sada fotek z AKCE PILOT I.  ~  (1. 4. 2010) Ve FOTOGALERII je nový přírůstek = sada nádherných obrázků z koncertu pěti kapel, vzpomínajících na Mejlu Hlavsu při 9. výročí jeho přestupu do jiného časoprostoru = foto © Zdeněk Konstantin.  

  • Smutná ~ Láďa Pražák, basový kytarista, spoluautor a zakládající člen TERRY IGNOTY, už není mezi námi... Láďo, sbohem. A díky. --- "Tsss...!" 

  • Upozornění  ~ (13. 6. 2007) Na  bandzone.cz/terraignota  je zřízen profil TERRY IGNOTY a de facto další web kapely. Zkuste ho navštívit a případně utvořit náš fan-club... ;-))

  • Po 21 letech...   ~ (20. 5. 2007) Zdenek McQuack se rozloučil s pověstnou bicí soupravou ROGERS i  bubínkem LUDWIG. Má teď menší a lehčí soupravu BASIX Custom (pro bubenické fajnšmekry pohled shora.)

 

 Jak koupit CD "TERRA IGNOTA - Profil ELF"?

  • na každém koncertě TERRY hotově za 199,- Kč "z ručky do ručky"
  • u McQ = buď mu napsat na jeho mail nebo mu zavolat
  • v internetovém obchodě DŘEVĚNÁ CIKÁDA  >>>  link vede přímo na stránku s CD "Profil ELF" = koupě se slevou!   :))
 
©Terra Ignota ©Design: Karel K.
WebZdarma.cz